Les over windenergie voor leerlingen basisschool De Walsprong

Afgelopen week gaven directeur van het Burgerwindpark Tijmen Keesmaat en communicatie adviseur Eva de Zeeuw een les over windenergie aan groep 7 en 8 van basisschool De Walsprong in Zaltbommel. De leerlingen, waarvan een aantal Burgerwindpark A2 Lage Rooijen vanuit hun raam kunnen zien, kregen een inkijkje in de werking van windturbines en het belang van duurzame energie. De leerlingen hadden zelf al veel ideeën over wat een windturbine zou kunnen zijn en hoe die werkt. Eén van de tekeningen in de eindopdracht ‘teken een windturbine zoals jij hem zo willen zien’ was een turbine voor met tachtig bladen die duizend kilometer per uur ging en in 0,00001 seconde tot stilstand kwam, compleet met een glijbaan naar beneden.

Tijdens de les kwamen verschillende onderwerpen aan bod, zoals de werking van windenergie, het transport van windturbines en de wet van Bernoulli. De leerlingen stelden daarnaast interessante vragen, waaronder:

  • Waarom zijn er maar drie bladen? Krijg je niet meer energie met meer bladen?
  • Kan je ook wonen in het huisje bovenop een turbine?
  • Waarom maken jullie er geen grote bloemen van?
  • Hoe zet je windmolens vast als ze in de zee worden geplaatst?
  • Hoeveel keer pas ik in een windturbine?

Mooi om te zien hoeveel de leerlingen al wisten over duurzame energie en het was nog inspirerender om te merken hoeveel goede en relevante vragen zij stelden. Met ons Burgerwindpark vinden we de betrokkenheid van de jongere generatie in de duurzaamheid en energietransitie ontzettend belangrijk.


Deel op: